Morgan Blue Microfibre Glass Cloth 2 Pack Streak Free Cleaner Australia
$31 Original price was: $31.$26Current price is: $26.
Rain Harvesting 90mm Mozzie Stoppa Hinged Screen TATO27
$52 Original price was: $52.$43Current price is: $43.
Details Colour White Model Name 90mm x 90mm Easy Tee Junction Model Number HW0910 Material UPVC
$42 Original price was: $42.$35Current price is: $35.
Rain Harvesting 90 x 90mm Easy Tee Junction (Model No. HW0910) is a white UPVC snap-on tee that easily creates clean and secure T-junction cut-ins in 90mm pipe with minimal fuss. It can be glued and retrofitted to existing pipework and also serves as an access port to unblock pipes.
12
People watching this product now!
Description
The Rain Harvesting 90 x 90mm Easy Tee Junction allows you to easily create secure T-junction cut-ins with minimal fuss and hassle. The snap-on PVC design is suitable for 90mm pipe and can be glued and retrofitted to existing pipework. It also easily creates an access port to unblock pipes when needed.
Product Details
| Specification | Details |
|---|---|
| Model Name | 90mm x 90mm Easy Tee Junction |
| Model Number | HW0910 |
| Colour | White |
| Material | UPVC |
| Size | 90 x 90mm |
| Type | 90mm Female Lead-Free PVC Snap-On Tee |
| Compatible With | 90mm Pipe |
| Retrofittable | Yes |
| Glueable | Yes |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Details Colour White Model Name 90mm x 90mm Easy Tee Junction Model Number HW0910 Material UPVC” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.