Morgan Long Handle Window Squeegee | 250mm Sponge & Rubber Squeegee for Glass Australia
$31 Original price was: $31.$26Current price is: $26.
Morgan Dish Brush with Soap Dispenser & Spare Head | Refillable Detergent Dish Brush Australia
$26 Original price was: $26.$22Current price is: $22.
Rain Harvesting 100mm Vent Cowl TAVC01 — Mosquito Proof
$42 Original price was: $42.$35Current price is: $35.
17
People watching this product now!
Description
The Rain Harvesting 100mm Vent Cowl improves ventilation and promotes more efficient water flow in your tank or other pipework. The vented mesh area lets air circulate freely, allowing incoming water to flow more effectively, while the 0.955mm stainless steel mesh keeps mosquitoes and pests out.
Product Details
| Specification | Details |
|---|---|
| Model Name | 100mm Vent Cowl |
| Model Number | TAVC01 |
| Colour | White |
| Material | PVC and Stainless Steel Mesh |
| Size | 100mm |
| Mesh Size | 0.955mm |
| Function | Improves Ventilation and Oxygen Circulation |
| Pest Protection | Mosquitoes and Pests |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Rain Harvesting 100mm Vent Cowl TAVC01 — Mosquito Proof” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.