Aquapro 3x2m Pond Cover Net | Leaf & Debris Protection with Fixing Pegs
$64 Original price was: $64.$53Current price is: $53.
Aquapro 250ml Pond Treatment & Conditioner | Treats 3000 Litres
$68 Original price was: $68.$57Current price is: $57.
Aquapro AP210 Tabletop Water Feature Pump | Compact Low Energy Indoor Pump
$68 Original price was: $68.$57Current price is: $57.
Aquapro AP210 Tabletop Water Feature Pump. Ideal for indoor water features up to 25cm high. Built-in flow controller, submersible, low energy consumption at only 2W.
18
People watching this product now!
Description
The Aquapro AP210 Tabletop Feature Pump is a clever and compact pump perfect for water features up to 25cm high and with reservoirs of up to 150 litres. Includes a flow controller for customisable water flow to suit your preferences.
Its tiny, discreet design allows it to snugly blend in, enhancing any tabletop water feature and creating a harmonious and relaxing ambiance.
Product Details
| Model Name | Aquapro AP210 Tabletop Water Feature Pump |
| Model Number | 02AS008 |
| Colour | Black |
| Wattage | 2W |
| Max Feature Height | 25cm |
| Tubing Diameter | 8mm |
| Submersible | Yes |
| Adjustable Valve | Yes |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | No |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Aquapro AP210 Tabletop Water Feature Pump | Compact Low Energy Indoor Pump” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.