Aquapro AP200LV Low Voltage Tabletop Feature Pump | Safe & Compact Indoor Pump
$73 Original price was: $73.$61Current price is: $61.
Aquapro AP200LV Low Voltage Tabletop Feature Pump. Ideal for indoor water features up to 25cm high. Built-in flow controller, detachable transformer, safe around children and pets.
The Aquapro AP200LV Low Voltage Tabletop Feature Pump is the smallest and most compact in the range. Ideal for water features up to 25cm high and with reservoirs of up to 150 litres, it includes a flow controller for customisable water flow to suit your preferences.
Its super discreet design allows it to snugly blend in, enhancing any tabletop water feature and creating a harmonious and relaxing ambience. Being a low voltage pump, it comes with a detachable transformer for ease of use and complete safety around children and pets.
Product Details
| Model Name | Aquapro AP200LV Low Voltage Tabletop Feature Pump |
| Model Number | 02AL106 |
| Colour | Black |
| Wattage | 3W |
| Max Feature Height | 25cm |
| Tubing Diameter | 8mm |
| Submersible | Yes |
| Adjustable Valve | Yes |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | No |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.