Aquapro ATF1000 Replacement Sponge 2 Pack | Genuine Tray Prefilter Spare Part
$88 Original price was: $88.$73Current price is: $73.
EnviroSafe Mosquito Larval Trap | Insecticide-Free Mosquito Larvae Trap with Booster Tablet Australia
$84 Original price was: $84.$70Current price is: $70.
Aquapro 25mm x 3m Anti-Kink Tubing | UV Stabilised Ribbed Garden Hose
$86 Original price was: $86.$72Current price is: $72.
Aquapro 25mm x 3m Anti-Kink Tubing. UV stabilised ribbed hose, almost impossible to crush or kink. Strong and flexible, suitable for indoor and outdoor garden water features.
15
People watching this product now!
Description
A non kink, UV stabilised, ribbed hose designed to make it almost impossible to crush or kink, ensuring easy water flow and less friction. Strong, flexible and suitable for use in garden water features.
Product Details
| Model Name | Aquapro Anti-Kink Tubing 25mm x 3m |
| Model Number | 10RP103 |
| Colour | Black |
| Diameter | 25mm |
| Length | 3m |
| Submersible | Yes |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Aquapro 25mm x 3m Anti-Kink Tubing | UV Stabilised Ribbed Garden Hose” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.